Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do funkcji w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają nadzieja delegowania do lektury za granicą naszych ludzi jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wskazówki na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do obcego świata w projekcie czasowego pisania pozycji w współczesnym kraju. Należy przy tym myśleć, iż w wszelkim momencie w jakim człowiek tworzy własną rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w branży budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do funkcji w Niemczech, konieczne jest dostanie wizy Vander Elst. Jest to wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w pozostałym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i treści na których pracodawcy innych krajów UE mogą delegować naszych pracowników do funkcji w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w projekcie tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do funkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy miesza się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie mieć zawartą umowę o książkę lub zejście z Własnym pracodawcą, w stosunku spośród obecnym pragnie być zabezpieczony i zarabiać minimum od miesiąca u pracodawcy, który pragnie delegować człowieka do funkcji w Niemczech. Wymaga w stosunku spośród obecnym legalnie leżeć na gruncie Polski, mieć przyzwolenie na rzecz. Konieczny jest dokument wystawiany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w dziale ubezpieczenia publicznego a co ważne aby wystąpić po te teksty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w jakim pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych faktów trwa kilka tygodni natomiast w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten sezon jest jednocześnie niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia gościa także z razu po zatrudnieniu nie pewnie on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na trwałe w Polsce i jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach naszej funkcji w Polsce został wysyłany do robienia naszych celów na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i tworzeniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we wszelkich procedurach i aktywne kierowanie naszych pracowników do Rzeczy w Niemczech. Nasza usługa jest kompleksowa – z pewnej oraz dużej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne oraz rada w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyce u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z innego państwa UE, pismo z firmy dającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w drugich siedzibach w współzależności z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy spędzający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do funkcji w Niemczech podlega przepisom w rozmiarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w współzależności z części i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej więc w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze same firmy do funkcji w których zatrudnieni są delegowani przykładają dużą wartość do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla gościa można wypłacić lecz w strukturze ryczałtu czy diety czyli w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments