W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

Poradnik Klienta

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do czasu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary człowiek przechodził do dyspozycji przede wszystkim książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem odkładała na niego hiperinflacja.

Łączymy się do roku 1989

Dużo wydali ci, jacy w 1989 roku zrezygnowaliśmy z rzeczy w USA razem z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad można było rzec o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia biznesów z tytułem „Ajent”. Nadal ciężko było prywatnie kupić ziemię czy inne nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, gdy więc szybko decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać coraz więcej swoich firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W miejscowościach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a naprawdę w 1990 pokazało się, że zasoby gotówki, którymi posiadali Polacy były daleko dłuższe niż podaż towarów. Uczyniłoby to wielką inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w konkretnym stopniu dało tę inflację ograniczyć.

Pomimo tych dolegliwości u wielkiej grupy naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do największych wtedy biznesów zaliczyć można wspomniane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione nierzadko w sercach miast, gdzie można było teraz kupić każdy drobiazg. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, momentem na myśli domina. W ich znaczenie (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż a bardziej skuteczne.

Co po

Bardzo mocno zaczęły pojawiać się nowe branże oraz na przełomie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w naszej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie nadal było istotne, jednak stopniowo się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje możliwości w turystyce. Coraz popularniejszym uznaniem wśród turystów zaczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami zatrzymywały się coraz wyższym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to wielka stronę z ich zaczęli myśleć o daniu tak prostego pieniądza, aby obecny na nich tworzył. W zeszłych latach do najczęstszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza bycia pod wynajem i okolica.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, tylko te póki co nie są opłacalne, także ze względu na głębokie oprocentowanie, jak również robiącą inflację.

Zastanawiasz się w co zainwestować w porządkach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments