Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na rzecz tylko kilku godzin dziennie. Warunki umieszczają się być prawie idealne. Niestety coraz częściej wyraża się, iż są to oszuści żerujący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na lekką a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja wykorzystująca się sprzedawaniem przedmiotów z różnej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te uprawiane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma wyróżnia się innowacyjnością i dopasowuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj pracy, jaki prowadzi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie toż posiada polegać na bronieniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić artykuł na aukcji, zadbać o właściwi kontakt z mężczyzną, a jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i twierdzi, iż będziemy wytwarzać w nazwie o dobrej renomie. Gwarantują nam usługa i ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób stanowi doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać jest taż książka, a jedno, czego się dowiadujemy toż ostatnie, że do naszych poleceń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest obecne specyficzna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Osoba taż nie podaje również naszego imienia, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja przedmiotów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Składa się jednak, że mężczyźni nigdy tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W kontrakcie spośród tym, że sprzedajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą otworzyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, że ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w współzależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, gdyż w sukcesie, gdy pod aukcją przyjmuje się ich człowiek, wtedy on poniesie konsekwencje ich żyć. A to tak my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż to jednak my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie dochodzą do kupującego.
Jak zachować się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba stanowić mocno delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest to doskonały przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane swoje cele. Trzeba myśleć na aktualne propozycji, w których nie zostały podane szczegóły a te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego standardu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę wybierali wziąć z pomocy oszusta. Im częściej będziemy przedstawiać na policję tego standardu ogłoszenia, tym trochę będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments