siłownia

Siłownia Gościno

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, którzy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy mężczyzna powinien zabiegać o to, by poziom tego hormonu utrzymywać u siebie na wysokim stopniu. Niezależnie bowiem od innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że ale nie musimy już walczyć o przetrwanie czy prześcigać się o samice jak swoi przodkowie- testosteron dalej jest nam cholernie potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek średniej wielkości plemników w nasieniu ludzi o ponad połowę!

Siłownia Barlinek

Prostą tego winą jest słaby testosteron, z serii przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, iż to produkt wzrastającego odsetku klientów z nadwagą (im więcej tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to poprzez estrogeny, których zapewniamy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z obecnymi, którzy za pierwszego winowajcę mają… stres. Nic tak gdyż nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Gdy jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Odda się z obecnym walczyć. Ten tekst zaproponuje Ciż nie tylko, jak się wyluzować, ale również jak innymi formami dać sobie wyższy stopień hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To dopiero ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Tworząc na szybką metę- mobilizuje nas do wykonania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety właśnie w znacznej w części przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie stanowią zagrożenia bycia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tymże znacznie że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (jakie to dopiero płacą za nowotwory i wady serca- dwie główne przyczyny zgonów w krajach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), umieszczanie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. I co najgorsze dla klientów- konkuruje z własnym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich rodzajów (no, może poza heroiną…), aby się wyluzować. Medytacja to bezwzględny numer jeden na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i błogi sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie dążyć Ci pisać 😉 Po piąte- kontakt z drugim człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są tylko dla starych, znerwicowanych bab)… i nadal jedna, bardzo popularna porada- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w znaku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż jesteś pewien siebie, więc zaczyna być więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest używanie istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań właściwą uwagę. Uznaj je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Barlinek

Walcz z nadmiarem estrogenów

Tak jak osoby wytwarzają niewielkie części testosteronu, choć niektórzy myślą, iż cierpią go tylko samcy, no i my wytwarzamy takie ilości estrogenu, choć kojarzony jest często z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, aby nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym czynnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To zwykle tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z serii powoduje układanie się tłuszczu… i koło się zamyka. I następnie się dziwisz, że tyle panów ma wysokie piersi i brzuchy, jakby stanowili w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak ważne jest pytanie o sylwetkę oraz jako mocno lenistwo ogranicza ich męskość, na pewno dostali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Taż w butelkach zawiera pochodzące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w ściślejszym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to już spora ilość tych złych związków)

Siłownia Barlinek

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to rano, interesując się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego dostateczną ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego jakości. Można toż dostać na dużo rodzajów. Przede wszystkim- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania pokazują, że dużo śpi nam się w lekko chłodnym pomieszczeniu. I właśnie w takim, gdzie jest mnóstwo tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, iż istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). I warto sprawdzić, bądź nie śpimy na zamówienie miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak warto dmuchać na zimne), nie zajmować się przed snem grami czy filmami natomiast nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Choć to mit, że przytyjesz, jednak jeśli organizm skoncentruje się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które pomagają zasypianie. Chodzą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj jeden z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, i tak w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj też o to, aby mieć duży stopień witaminy D (na moment jesienno-zimowy chwali się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, gdyż wtedy tak się wchłania), cynku i selenu. I gdy zatem dla Ciebie jeszcze zbyt kilku- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które odpowiadają, iż nie wykazują szczególnie mocnego działania, a są też takie, które przyjmują ich skuteczność. Moja ocena istnieje taka, że każdy organizm jest różny i warto używać na sobie, jeżeli właśnie są to zwykłe sposoby. Wtedy bo nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Gdy nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Barlinek

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze znaczenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam ogromnie niższa temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeśli idziesz na saunę- nie czyń tego częściej niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się również nie brać długich, gorących kąpieli. Nie przestrzegaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie nieś obcisłych bokserek ani spodni. I odpowiednio śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Barlinek

Bądź zdolny

Liczę na nauce dwojaką aktywność: Seksualną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni dostarcz ją polecają. Cóż, tu także musisz oddać się na siebie i zrobić eksperyment- sprawdź, jak podziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, świadczyć toż będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli prędko nie byłeś na siłowni natomiast nie znasz odpowiedniej techniki- nie mów się od razu na nie oczywiście jak szerokie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania pokazują, że często ćwiczenia wielkich grup mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie występuj czyli na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I korzystaj. Mam możliwość, iż nie olejesz wydanej w ostatnim tekście świadomości oraz dokonasz kroki, by być się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Barlinek

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments