Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność kartą przez internet – jak zakładają to Europejczycy

Poradnik Klienta

Płatność stroną przez internet – kiedy wyglądają to Europejczycy Płatność stroną przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania europejskiego rynku płatności. W produkcie tej oceny powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie wpływają na targ sprzedaży online, z przyciskiem na płatności za zakupione nieruchomość. Oto jak według raportu wyglądają płatności za zakupy i przesyłki w Europie.

Płatność stroną przez internet to wybierana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na bazie wiadomości z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz wiedzy zgromadzonych przez Payments Europe. Obejmował on boki europejskie, w współczesnym zarówno Polskę.

Według badań strony są preferowaną metodą płatności w Europie. Wyróżniają je zarówno konsumenci, jak i handlowcy w pionie B2B. Korzystanie z kartek wzrosło w szeregu tych kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich konsumentów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak zapewnia Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko inni gracze wchodzą wszystek okres na targ, wtedy jednak strony nadal umożliwiają szybszą liczba dodaną niż pewna nowa forma płatności.
Płatność stroną przez internet – korzyści dla pozyskujących i sprzedających

Dziewięciu na dziesięciu użytkowników w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy skupiało się zatem z obawami straty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że korzyści z płatności kartą przewyższają wszystkie połączone spośród owym wydatki. Kupujący wymieniają następująca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a również cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako pierwsze cechy płatności umową w zderzeniu spośród drugimi technologiami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz kontakt do większej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a a inaczej

Znacznie doskonałym projektem było połączenie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W pionie online i offline. Różnice można zwiedzić na poniższej grafice.
Płatność stroną przez internet – kiedy wyglądają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, że w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i stron kredytowych (19%). Gotówka stanowi zaledwie 7% wszystkich płatności. W hipermarketach stacjonarnych gotówka otrzymuje z mapami (23% vs. 19%).

Jeśli zapytamy o wybierane przez sprzedawców metody płatności, to strony są na kluczowej pracy (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są dopiero na późniejszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można podjąć, że waluta jest niewiele publiczna we Francji i Szwecji. W współczesnych krajach płatności kartą preferowane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najmilsza forma opłaty za zakupy. Europejscy detaliści chodzą oraz realizują nowatorskie metody płatności. Należy o dobro użytkownika, jakie jest przedstawiane jako trzeci najwyższy priorytet przy doborze dostawcy płatności w supermarkecie.
Płatności w Polsce z nowościami

Polscy sprzedawcy są dobrze badani przez Payments Europe, ponieważ chętnie podejmują spośród dzisiejszych techniki. Lokalny rynek płatności i wybiera się, jeśli należy o adopcję nowatorskich rozwiązań. Na przykład 99,9% wszystkich terminali finansowych w końcu może lubić płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zagląda na sprzedaże zbliżeniowe jako na pierwszą korzyść związaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla tego dynamizmu potrafi trwań to, że od początku lat 90. Narodowa jest szeroka dla marek spośród obcych branży Europy i świata. Kartą zapłacimy także zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy należy o bezpieczeństwo toż konkretne dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności stroną za bezpieczne.
Gdy należy o wydania połączone z mapami, to trzech na czterech klientów jest odpowiedzialnych tego, że mogą odzyskać oni znane pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) i w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można odpowiedzieć do najwygodniejszych metod rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie gotówka i czek najlepiej unikają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie innowacji w perspektyw?

To tylko cecha wiadomości z opisu. Znajdują się w przed także porady dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Cały czas opisywany jest więcej rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz toż współczesne rozwiązania również zwyczaje. Zaskakuje BLIK, który stał pokochany przez polaków z racji swojej czystości też ofercie. Przenosimy na dalsze dobre rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments