miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Tychowo

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy telenowela, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko zauważyć, że cały telenowela jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Choszczno

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wypuszczona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na różnych programach telewizyjnych. Można je również szybko znaleźć w sieci wyszukując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Choszczno

Serial opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy nieustannie poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie olbrzymiej majątku. Działania prowadzone przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, nieustannie popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez konsekwencji, rozumieją również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie mogą bez siebie żyć.

Koszulki Miodowe lata Choszczno

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, nierzadko chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Tadeusz. Jest niesamowicie pomysłowy, stale obmyśla nowe pomysły, dzięki którym wreszcie uda mu się zarobić. Do swoich racji zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk marzy o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu sporów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Choszczno

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i absurdalnych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Karola. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nierzadko krytykują niepoważne pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym charakterze, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Choszczno

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serii to świetny pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład najpopularniejsze powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Choszczno

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments