Kino

Kino Świdwin

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać znane i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A tymczasem jest tyle innych źródeł, dzięki którym można sprawdzić wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Węgorzyno

 

Pytanie, to czy gdyż nie są to pewne wygórowane koszty, można więc pozwolić sobie na badanie znanych i złych filmów? Czy tak możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć istniejesz oczywiście pięknym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeśli planujesz, że właśnie, to znawcą zapewne nie jesteś! Masz się tylko za niego, i wtedy przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestii tych ludziach odbiorców filmowych mających się za dobrych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym sposobem w twarzy krytyki, która niezwykle często wyłącznie z marki ją wywołuje, w prawdzie jest dopiero wiadrem pomyj i falą zasłużonego lub nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie zachowało się przecież znikąd. I tutaj bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Tematem jest dość podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy i niezachwiana wiara we domowe głosy i opinie.

Kino Węgorzyno

Otóż, próbując naświetlić ten główny problem można trafić do sądzie, że występuje on raczej z przesadnego krytycyzmu, natomiast ten tworzony jest wciąż faktem oglądania tylko tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? Natomiast w oceny wielu negatywnie oddziałuje na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Węgorzyno

A ale jest inaczej. Jeśli tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co ciekawe, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten procedura można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w pewnej skali trzeba pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im piękniejszy opinii czy recenzent, tym nic odniesień na jego wielkości, i tymże jednym lepsze są jego opinię. Mogłoby się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni niszczą się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten kwalifikujący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na materiał obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tutaj o jedne zajęcie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest krótki, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To pomaganie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy popełnili jego autora, a po różne w ten możliwość z pełną pewnością jeszcze dużo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich znacznie mocno zarówno plusy, a także i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście można ten proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a potem minusy, jaka spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Węgorzyno

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zawiera się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki rób, jakby tenże tego wyglądał, ale ich zaletę artystyczna jest jasna plus być może wystąpią do gustu innemu użytkownicy. Nie zupełnie, że doceni ich kunszt, to skończę się w nim wiedzę, że najczęściej żaden osąd nie jest sam i gotowy, więc reakcja na pytanie czy warto oglądać znane i złe filmy powinna zawierać – Warto! I jeśli dzielisz się swoimi wypowiedziami w internecie więc bierzesz taki obowiązek.

Kino Węgorzyno

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments