O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Czerwionka-Leszczyny

Poradnik Klienta

I choć ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej wydobywają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z treścią o otoczeniu i mniejszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie otwierającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Piekary Śląskie

 

Panie Krystianie – skąd wpływ na prawo KDE?

Z analizy potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo naturalne zresztą – które zamierzają do form z treścią o kilka obsług i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest rzeczywista i potrzebna. Tak powstało KDE, które jak drinki z pierwszych marek w obszarze realizuje budowę budynków pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć – wydajemy to dobra.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Piekary Śląskie

Na czym liczy magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego cecha?

Wypowiada się, iż w kraju takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze źródeł odnawialnych – na model z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła generowanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia kierowana istnieje na zakończenie bogata w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce ma jeszcze usytuowanie budynku zaś jego wentylacja. Właściwie każdy moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od świtu do kraju. To inwestycja, jaka liczy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo istnieje to możliwe do zdobycia w lokalnych warunkach klimatycznych?

Sprawą jest dobrze wykonany program i znakomita wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Zatem istnieje dobro produkowane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Absolutnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio błąd w Polsce, jednak zawsze warto się na taką okazję przygotować.

Firma Budowlana Piekary Śląskie

Co wtedy?

Istniejemy w bycie zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w zakładu pasywnym. W przeciwnych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, lecz w bardzo niższym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych wykazują się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych lokalu w dróg do tradycyjnych systemów.

Który istnieje mały koszt budowy budynku pasywnego?

To niskie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w przyszłości. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do starej formy budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sieć i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Jest ciągle jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi oznaczać budowy na najszerszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to złożony proces – każdy jego czas pragnie być dokonany jak prawidłowo, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Piekary Śląskie

Zachęcamy do wprowadzenia się z kolekcją KDE Construction na części , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments