ciacho

Ciacho Resko

Zachodniopomorskie

Ciacho to liczba a indywidualna z kilku komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim filmie nieco odchodzi od tradycyjnego charakteru swojej prac.

Ciacho Recz

Nie rezygnuje on jednak ważnego tematu zainteresowania – wciąż zostajemy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi niezmiernie aktywną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Bardzo szybko dowiadujemy się kto za tym wszelkim trwa i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki element miała ta rola a jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Recz

Gra z względem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można dostrzec i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, oraz zarazem każdy bez wyjątku zasługuje na dobrą miłość. Znaczenie więc stanowi postawione w popularny, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo zapada w pamięć, oraz jednocześnie ich karykaturalność w konkretny rodzaj jeszcze bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku interesuje i przynosi, że widz w napięciu liczy na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera bardzo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Czysta i wyjątkowa obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszystkim plakacie obrazu tego reżysera można dostrzec znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest stawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest toż ważna rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem grzecznej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można dostrzec aktorkę w znacznie oryginalnych okolicznościach. Z powodzie na chwilę wciela się ona w skórę prostytutki, później dzieli się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zaobserwować i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można określić, że nie traci ona lubej widzów. Nie tylko odtwórczyni kluczowej roli zasługuje na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to i niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ciekawymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w sile Krzysia, znacznie dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo istotne uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała wyjątkowo dużego zaangażowania. Pewne stanowi wydajne: wszystka z formie na długo zapada w pamięć, a przecież między innymi o to teraz w filmach chodzi.

Ciacho Recz

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim łatwa do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wielkiego skupienia. Opowiada dobrą treść w dostępny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest toż obraz, który warto obejrzeć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z grą „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie łatwy twórz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Recz

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments